KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223050

nr 1722 3050

Brita Nordencreutz

(1899-1982), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1930, motiv från Paris. Olja på pannå, 62x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x52 cm

Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,

Utrop:

1.200 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 8 september 2025
kl 20:20:24

Brita Nordencreutz

Läs mer om Brita Nordencreutz